Skip to main content
garden-799476_1280

Son Yıllarda Bahçe Mobilyası Sektöründe Gelişmeler Yaşanmıştır

Yoğun çalışma koşulları özellikle büyükşehirlerin stresli yaşamı sırasında insanlar nefes alabilecekleri konforlu bir şekilde dinlenip stres ve yorgunluklarını atabilecekleri yerleri aramaya yönelmektedirler. Bu durumlarda özellikle yaz aylarında mekanlarda dahi açık hava alanlara sahip mekanlar tercih edilmekte, geçirilen vakit çok daha değerli olmaktadır.

Hayat standartlarının ortaya çıkardığı bu ihtiyaçlar doğrultusunda bu alanlarda kullanılan mobilyalar, dekorasyon ürünleri, salıncaklar, şömineler gibi bir çok ürün grubunda geniş yelpazede ürünler üretilmeye başlanmıştır. Birbirinden farklı tarzlarda ürünler mağazalarda yerlerini almaktadır. Bahçe mobilyası denildiğinde,

  • Oturma grupları
  • Yemek grupları
  • Keyif ürünleri

gibi ürün grupları görülmektedir.

Oturma grupları bahçenin genişliğine göre tercih edilmesi önemlidir. küçük bir bahçede alanı daraltan ürünler yerine daha zarif ve ufak bir görünüme sahip ürünler tercih edilmelidir ki kullanım sırasında çok daha ferah bir alan yaratılmış olsun. Lunica bahçe mobilyaları markası birbirinden farklı modellerde oturma gruplarını sizlere sunmaktadırlar. Metrekaresi daha az olan yerler için alüminyum oturma grupları az yer kaplayarak size maksimum konfor sağlayabilecek ürün grupları olurken, sentetik ürün grupları daha geniş alanlara sahip bahçeler için oldukça gösterişlidir. Spor ve gösterişli görünüme sahip olan bu ürün grupları kişi sayısı olarak da daha fazla misafir ağırlamanızda sizlere büyük yardımcı olacaktır. İstediğiniz renk ve modelde tercih edeceğiniz minderler ile zevkinize en uygun olan kombini yapabilirsiniz. kumaşların rengini değiştirme imkanınız olduğu gibi aynı zamanda oturma gruplarında kullanılacak olan minderlerinizin sertlik derecesini de kendi isteğiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz.

Bahçe Mobilyası Ürünlerinin Vazgeçilmezi; Yemek Grupları

Bahçelerin en vazgeçilmez ürünleri arasında yemek grupları yer almaktadır. Yemek masaları ve sandalyeleri keyifli yemek sofralarınızda sizlerle eşlik edecektir. Bahçelerinizde vereceğiniz barbekü partilerinde, hoş çay sohbetlerinde sevdiklerinizi bir araya toplayacak olan bu masa gruplarında da bir çok seçenek mevcuttur. 6-8 kişilik yemek masaları açılabilir özelliği ile 10-12 kişilik olarak genişleyebilmektedir. Aynı zamanda yağmurlu havalarda, kış aylarında bu büyük ürünleri evde tutamayacağınız göz önüne alınarak suya dayanıklı ürünler üretilmektedir. Bahçe mobilyaları sektöründe en çok önem verilmesi gereken konu da ürünün dayanıklılığıdır. Uzun yıllar kullanılabilir olabilmesi için sudan ve güneş ışınlarından etkilenmeyecek ürünler üretilmesi gerekmektedir. Bahçe mobilyalarındaki bu özellik onları diğer mobilyalardan ayıran temel noktadır. Bu ürünler için alış veriş yaparken bu sektörde deneyim sahibi ve kaliteli ürünler üreten firmaları tercih etmenizi öneririz.