Skip to main content
wellness-1382475_1280

Lazer Epilasyon İle Sonsuza Kadar Tüylerinizden Kurtulun

Son yıllarda gelişen lazer epilasyon teknolojisi ile artık istenmeyen tüyleriniz ile sonsuza kadar vedalaşabilirsiniz. Epilasyon yüzyıllardır özellikle bayanların istenmeyen tüylerinden kurtulmak için uyguladıkları işlemdir. Ağda , jilet , epilasyon aleti gibi bir çok farklı şekilde epilasyon işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak bunların hepsi geçici birer çözümdür. Her birinde kişinin yapısına da bağlı olmak üzere tüylerin tekrar uzaması 1-4 hafta gibi bir süreyi kapsamaktadır.  Gelişen teknoloji ile epilasyonda da farklı yöntemler gelişmektedir Dermart.com.tr.

Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken İyi Araştırma Yapmalısınız

Son yıllarda lazer epilasyona olan talebin artması ile bir çok güzellik merkezi bu hizmeti müşterilerine sunmaya başlamıştır. Yoğun rekabet ortamı yaratan bu durum aynı zamanda sektörde kalitesiz hizmetlerin doğmasına neden olmuştur. Bu nedenle seçim yaparken son derece dikkatli olmalısınız. Eğer az ücret ödemeyi kaliteye tercih ederseniz sonucunda bir türlü bitmeyen seanslar, bilinçsizce yapılan işlemler sonucu zarar gören cildiniz ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle son derece güzel ve sıkı bir araştırmanın ardından uzman kişilerce yapılan işlemleri tercih etmelisiniz.

Lazer epilasyon işleminde kullanılan makinenin kalitesi son derece önemli bir unsurdur. Son teknoloji ile üretilmiş makineler sonuç almada çok daha kısa seanslara ihtiyaç duyar iken eski ve bakımı düzenli olarak yapılmayan makinelerde kesin sonuç alınamaz. Makinelerin üretildikleri teknoloji kadar aynı zamanda lazer işlemini gerçekleştirecek olan kişinin uzmanlığı da son derece önemlidir. İşlemin tecrübe sahibi güzellik uzmanları tarafından yapılıyor olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde bilinçsizce uygulanan lazer ile cilt büyük sorunlar yaşayabilir. Gerektiğinden fazla yüksek derecede yapılan lazer işlemi cildin yanmasına, kararmasına ve siyah izler kalmasına neden olabilir. Bu lazer işleminde kesinlikle görülmek istenmeyen durumlardır.

Seçmiş olduğunuz merkezin ;

  • Sağlığa önem verilen bir kuruluş olmasına
  • Konuyla ilgili he an merkezde bir uzman doktor bulunmasına
  • Cihazların markalarına, ECE ve FDA onaylarına
  • Merkezin temizlik ve hijyenine gösterilen öneme
  • Kullanılan malzemelerin kişiye özel olup olmadığına
  • İşlemin kaç seans sonrasına kesin sonuç vereceğine

dikkat etmelisiniz.

Başarılı bir lazer işleminde bütün bu imkanlar olmalıdır. Bu imkanların sizlere sunulduğu merkezler öncelikli tercihlerinizden olmalıdır.

Sizlerde bu rahatlığı yaşamak için etrafınızda deneyim ve tecrübe sahibi merkezler ile görüşebilirsiniz. Görüşmelerinizde yapılacak olan muayane ile sizlerin kaç seanslık işleme ihtiyaç duyduğunuz aşağı yukarı bir şekilde belirlenecek ve işlemleriniz başlayacaktır. Yaklaşık olarak 1 -2 ay aralıklar ile tüylerinizden tamamen kurtulana kadar seanslarınız devam edecektir. Düzenli ve aksatmadan yaptırılan tüm işlemler başarılı sonuçlar vermektedir. Tabi ki bunda etkili olan bir diğer etken makinenin kalitesi ve işlemi gerçekleştiren güzellik uzmanının deneyimidir.

Yaz kış rahat bir şekilde istediğiniz her şeyi giyebilmek özgürlüğüne kavuşmak için lazer işlemini tercih edebilirsiniz. Bu işlem sonucunda bir daha epilasyon yapmak zorunda kalmadan hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu işlemi yaptıran hemen hemen herkes sonuçtan memnun kalmaktadır. Maliyet olarak hesaplandığında yıllar boyu ağda ve diğer işlemlere verilen ücretten çok daha az bir maliyete tamamen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak işlem için araştırma yaparken maliyet son planda tutulmalıdır. Aksi takdirde ucuz işlem yaptırmak için yanlış tercih yapabilirsiniz. Sonrasında pişmanlık duymamak için bu konuda titiz davranmalısınız.