Skip to main content
satellite-34882_1280

Araç Takip Sistemi İle Kontrolü Elinizde Tutun

Araç Takip Sistemi Gelişen teknoloji tüm sektörlerde yoğun olarak kullanılmaktadır.  Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi de araç takip sistemleridir. Bu sistemler yardımıyla kalabalık filoya sahip firmalar araçlarını ve çalışanlarını kolaylıkla takip edebilmekte, acil durumlarda araçlara müdahale edebilmektedirler.

Özellikle satış sektöründe faaliyet gösteren firmalar için vazgeçilmez bir sistem olan araç takip, nakliye firmaları gibi uzun yolda hizmet veren firmalarda da tercih edilmektedir.

Personel takibinin zor olduğu saha çalışmalarında personelin çalışma seviyesini, disiplinini bu sistemler aracılığıyla takip edebilmek mümkün. Örneğin şahsi araç kullanımları aracın gitmiş olduğu km bakılarak kolaylıkla hesaplanabilirken aynı zamanda iş disiplinini de sağlamaktadır.

Araç takip sistemi ile, aracın bir iş günü içerisinde gitmiş olduğu kilometrenin ne olduğu, ortalama kaç km hız ile gittiği hesaplanabilinirken aynı zamanda aracın çalınması gibi durumlarda araç seyir halindeyken aracı stop ettirebilme özelliği de mevcuttur. Aynı zamanda bu sistemler ile aracın farını uzaktan açıp kapayabilir, kilitleyebilir, araç içi sıcaklığı kontrol edebilirsiniz. Tüm bu imkanları size sunan bu sistemler işletmeniz için büyük avantajlara imza atmaktadır.

Araç Takip Sistemi İle Karlılığınızı Arttırın

Firmalar çalışma planlarını uygularken ilk öncelikli olarak personelleri ile ilgili değişim veya gelişime giderler. Bunun asıl amacı işini özveri ile yapmayan personelin firmaya vermiş olduğu yüktür. Aynı saatler içerisinde çok daha aktif bir şekilde çalışabilecek personeller firmaya artı değer katmaktadır. Ofis içi çalışmalarda bunun takibi son derece kolaydır. Ancak ofis dışı saha çalışmalarında bunun kontrolü iş yükünü arttırmaktadır. Bu gibi durumlarda işinizi oldukça hafifletecek takip sistemleri yardımcınız olacaktır. Firmaların karlılığıını arttırmak adına neler yapılabileceği araç takip sistemi verileri yardımıyla seçilebilir. Örneğin satış ekibimizin izlediği yol harcadığı yakıt miktarı nasıl minimize edilebilir, gün içerisindeki rotalar nasıl değiştirilirse daha verimli bir iş günü sağlanır bunun gibi planlama işlerinizde takip sistemlerini kullanabilirsiniz.

Son yıllarda tüm büyük firmalar araç takibi sistemlerini tercih etmektedir. Özellikle personel ve araç sayısının fazla olduğu işletmeler için vazgeçilmez hale gelen bu sistemler uydu üzerinden bulunduğunuz her alanda kolaylıkla kontrol yapabilmenizi sağlarken aynı zamanda uyulmayan kurallar, hız limitleri gibi şoför hatalarını da tehlike oluşmadan fark etmenizi sağlamasıyla avantajlıdır. Akıllı telefonlar ile de sisteme giriş yapabilme imkanı ile her yerden anında müdahalede bulunabilirsiniz. Sizlerde bu sistemin avantajlarından faydalanın ve kolaylıkla montajı yapılan bu sistemler ile karlı çıkın.